Social Media news, Social Media tools, Social Media stats, SMMeasure

Montana, stan w którym piwo wygrywa z seksem

Gdybyś miał do wyboru Netflix, zakupy i seks to co byś wybrał?

Trzeba się zastanowić przed pochopną odpowiedzią na to pytanie. Z jednej strony, no wiesz, sex ale z drugiej strony wypad z koleżankami po ciuchy albo w końcu ciepła kanapa, pilot i House of Cards. Twitter ma już odpowiedź.

[Tweet „#Montana, stan w którym piwo wygrywa z seksem. #raport #dane #twitter #socialmedia”]

Ludzie na Movoto przeanalizowali ponad 300 000 tweetów (z USA) zawierających 30 codziennych zwrotów. Takie jak rodzina, pieniądze, collage, szkoła, kościół, sport i sex.  Zebrane dane pozwoliły zobaczyć które oszary Stanów Zjednoczonych rozmawiały na określony temat. Następnie połączyli te informacje z danymi o innych wyrażeniach i powstały ciekawe ‚matchups’ i zobaczyli które wyrażenie wygrało.

Niektóre porównania były zdominowane jak pies&kot to zawsze wszędzie wygrywał pies. Po przejściu wszystkich porównań i wybraniu tych najbardziej intrygujących stworzyli mapy z danymi. I tak, niektóre wyniki są nieco zaskakujące.

Pieniądze vs. Rodzina -> wygrywają pieniądze. Zresztą spójrzcie sami.

Twitter-maps-first-half

Zrobiło się ciekawie kiedy zaczęto porównywać różne wyrażenia do seksu. Np piwo i seks. Wszystkie stany na południu oprócz Florydy mniej myślą  (mniej ćwierkają) o seksie.

Twitter-maps-second-half

raportSMSMMSocial Mediastany zjednoczonestatystykitwittertwitter statystykiUSA

Marek Gwóźdź • 13 maja 2014


Previous Post

Next Post