Facebook wprowadza reklamy do Messengera

Niespełna kilka dni temu, zarządcy jednego z najpopularniejszych portali społecznościowych na świecie, wychodząc na przeciw potrzebom marketingowych marek, wprowadzili możliwość zamieszczania reklam w Messengerze.

Do niedawna, podczas korzystania z Messengera nie mogliśmy narzekać na uporczywe reklamy, od teraz Facebook pozwala na zamieszczanie przez reklamodawców swoich ofert w najsłynniejszym z dostępnych komunikatorze. Reklamy mają być umiejscowione na liście konwersacji, po kliknięciu nastąpi przeniesienie na stronę zewnętrzną bądź do czatu z przedstawicielem firmy.

Od dłuższego czasu, pomysł był testowany w Austrii i Tajlandii. Według Facebooka, umieszczenie reklamy bez względu na rozmiar firmy ma umożliwić jej dostęp do niewyobrażalnego grona odbiorców wynoszącego aż 1,2 miliarda osób.

Co na ten temat sądzą stali użytkownicy? Czy ludzie na całym świecie poczują zniechęcenie do korzystania z komunikatora? Jakie jest Twoje zdanie na ten temat?

 

Komentarze

comments

Share this article

Content Marketing Manager w ViralSeed.com Z mediami społecznościowymi związany od ponad 5 lat, pomysłodawca i założyciel portalu Siatkówka w obiektywie, na codzień zajmujący się kanałami SM dla ViralSeed.com i Siatkówka w obiektywie, czasami popełni coś na swoim blogu smmeasure.eu.

Facebook Comments