Social Media news, Social Media tools, Social Media stats, SMMeasure

Twitter: Zespoły PlusLigi na twitterze, cz II

Na początku maja stworzyłem ranking klubów PlusLigi na portalu społecznościowym Twitter. W ubiegły piątek kolejny raz przyjarzałem się oficjalnym kontom klubów z PlusLigi.

Przed pierwszym meczem postanowiłem zerknąć jeszcze raz na dane dotyczące oficjalnych kont na Twitterze.

PlusLiga na Twitter.com

PlusLiga została rozszerzona o dwa kolejne zespoły, Cuprum Lubin i MKS Banimex Będzin. Oba zespoły niestety nie posiadają jeszcze konta na TT. Do grupy Twitterowiczów dołączyły dwa zespoły, BBTS Bielsko – Biała i LOTOS Trefl Gdańsk, które w poprzednim zestawieniu nie były brane pod uwagę (jeszcze nie istniały). Ten drugi z całkiem dobrym skutkiem, w zestawieniu opartym o Social Authority. LOTOS Trefl Gdańsk wskoczył na 8 lokatę co uważam za mały sukces, szczególnie że konto ma dopiero 35 dni.

Social Authority to miernik oceniający wpływ i zaangażowanie na Twitterze. Waha się w przedziale 1-100, gdzie wyższa liczba oznacza osobę o większy wpływie. Miernik Social Authority przygotowany przez FollowerWonk opiera się głównie o o tzw. Retweets.

Skra mimo braku awansu ze względu na SA PGE Skra Bełchatów nadal najwyżej.

O komentarz dotyczący wykorzystania przez klub konta na Twitterze poprosiłem Adriana Komorowskiego, Press Officera AZS Politechniki Warszawskiej:

AZS Politechnika Warszawska kładzie duży nacisk na komunikację z wykorzystaniem kilku narzędzi social media. W grupie tej szczególną rolę pełni Twitter, dzięki któremu nasze komunikaty trafią nie tylko do kibiców, ale też do dziennikarzy czy liderów opinii. Jak wskazują bowiem badania, Twitter staje się głównym źródłem informacji dla przedstawicieli mediów. Wracając jednak do kibiców: grono obserwujących AZS Politechnikę na Twitterze stale się powiększa. My natomiast bacznie obserwujemy ich reakcje na nasz content i błyskawicznie wyciągamy wnioski. Wszystko po to, żeby kibic, który każdego dnia na ekranie komputera, tabletu bądź smartfona widzi kilkaset tweetów, zatrzymał się na chwilę przy naszym i kliknął w link lub obejrzał zdjęcie czy video.

Twitter w AZS Politechnice Warszawskiej ma trzy proste funkcje. Po pierwsze: służy do informowania kibiców o wydarzeniach z życia klubu i drużyny. Po drugie: dzięki niemu zbieramy opinie kibiców i dyskutujemy z fanami (wszak ma to być komunikacja dwukierunkowa, o czym większość klubów zapomina). Po trzecie: Twitter ma sprzedawać – w naszym przypadku bilety na mecze czy klubowe gadżety. Tak, tak, to nie pomyłka. Jestem zdania, że Twitter to świetne i bardzo rozwojowe narzędzie do sprzedaży.

[Tweet „Zespoły PlusLigi na twitterze, cz II. #twitter #socialmedia @_SkraBelchatow_, @AssecoResovia i @EffectorKielce na podium”]

Spójrzmy zatem jak AZS Politechnika Warszawska radzi sobie w zestawieniu. Gdy spojrzycie na tabelę to AZS PW znajduje się na 6 miejscu, jednak pod względem ilości fanów jest trzecią drużyną w PlusLidze za PGE Skrą Bełchatów i Asseco Resovią Rzeszów.

W tabeli obok ilości fanów pokazana została liczba nowych fanów którzy dołączyli do grona obserwujących dany zespół od 10 maja 2014.

Poprzednie zestawienie możecie znaleźć tu: Zespoły PlusLigi na Twitterze

Cuprum LubinMKS Banimex BędzinPGE Skra BełchatówPlusLigasiatkowkaSMSMMSMMeasureSocial MediaSocial Media Measure

Marek Gwóźdź • 7 października 2014


Previous Post

Next Post