Social Media news, Social Media tools, Social Media stats, SMMeasure

Szybka promocja wpisów + nowy wygląd strony ze statystykami

Twórcy Twittera poinformowali dzisiaj na swoim blogu o wprowadzeniu możliwości promowania postów bezpośrednio z profilu.

Osoby pracujące nad poprawieniem jakości usług na Twitterze wiedzą, jak ważna jest możliwość szybkiego promowania wpisów małych i średnich przedsiębiorstw. To właśnie dlatego od dzisiaj wszystkie konta reklamowe mają możliwość promować własne wpisy na tym portalu społecznościowym w łatwy i przyjemny sposób, bezpośrednio ze swojego profilu.

Oto filmik pokazujący jak szybko możesz wypromować swojego tweeta:

  • wybierz tweet, który chcesz promować. Znajdź najciekawsze wpisy na swojej stronie ze statystykami od twittera (więcej o tym poniżej),
  • wybierz budżet, jaki chcesz przeznaczyć na promocję,
  • obserwuj, jak ludzie angażują się przy Twoim promowanym wpisie.

Znajdź swoje najlepsze wpisy, obserwujących i @mentiony na stronie głównej.

Aby pomóc Ci w identyfikacji Twoich najlepszych wpisów, od dzisiaj będziesz miał dostęp do nowej strony ze statystykami konta pod adresem: analytics.twitter.com. Użyj danych swojego konta i zajrzyj do statystyk, aby szybko zobaczyć podsumowanie wszystkich aktywności na koncie, w tym:

  • ile wpisów dodałeś w określonym czasie,
  • ile osób widziało Twoje tweety, odwiedziło Twój profil, wspomniało Twój @nick, czy zaczęło Cię obserwować,
  • ile razy użytkownicy udostępniali link do Twojej strony (jeśli używasz Twitter Cards)
  • Twoje najlepsze wpisy

Wykorzystaj te wszystkie informacje, by podzielić się swoimi wpisami z szerszą publicznością i zaangażować najbardziej wpływowych obserwatorów.

Z poziomu swojego konta czy profilu, który obsługuję, mogę śmiało zobaczyć, które treści najbardziej angażowały moich followersów. Na podstawie takich informacji bedę budował kolejne treści, by z każdym kolejnym wpisem angażować coraz więcej użytkowników.

W chwili obecnej w Polsce nie jest możliwe promowanie postów z własnego konta. Jeśli zdecydujemy się na reklamowanie wpisów musimy skontaktować sie z agencją 140media.pl.

Tak wygląda nowa strona ze statystykami na koncie @smmeasure_eu

nowy wyglad statystyk tt

Stats TTstatystykitwittertwitter adv

Marek Gwóźdź • 11 marca 2015


Previous Post

Next Post