Social Media news, Social Media tools, Social Media stats, SMMeasure

Narzędzia do planowania contentu

Nie wiem jak Wam ale mi często brakuje 20h/dobę. Któregoś razu znalazłem kilka narzędzi do planowania postów w Social Media i już nie przestaje z nich korzystać. Podobno można zaoszczędzić nawet 20h tygodniowo planując posty.

Postanowiłem Wam pokazać narzędzia z których może właśnie zaczniecie korzystać a nie wiedzieliście że takowe istnieją.

Od razu nadmienię iż planowanie postów na Facebooku zostawiam tylko Facebookowi. Nie widziałem jeszcze badań na ten temat ale podobno Mark nie lubi jak korzystamy z zewnętrznych narzędzi do planowania i od razu ucina zasięg posta. Na facebooku tradycyjnie planuje posty.

facebook

Klout – zaplanuj dobrze swoje posty

Dobre, czytelne narzędzie do planowanie postów nie tylko na Twitterze. Darmowe narzędzie! Jeśli nie potrzebujemy śledzić statystyk kto i ile razy klinkął w Nasz zaplanowany post to zdecydowanie polecam.

klout

Czytelny obraz planowania:

klout planowanie

Wybieramy sobie w których kanałach Social Media chcemy żeby post się ukazał i klikamy ‚Schedule’.

Hootsuite

hootsuite_logo_detail

Chyba najczęściej wybierane narzędzie przez różne instutucje. Darmowe (do 3 profili), łatwe w obsłudze narzędzie do planowania contentu.

Do Hootsuite.com możemy podpiąć:

  • Twitter
  • Facebook (profil, strony, grupy)
  • Google+
  • LinkedIn (profil, grupy, strona firmowa)
  • Profil Foursquare
  • Blog prowadzony na wordpress.com
  • Profil mixi

Oprócz planowania kontentu w hootsuite możemy w jednym miejscu wyświetlić sobie wzmianki na tt, skrzynkę odbiorczą tt, wysłane tweety, ulubione tweety, podane dalej tweety, aktualności z newsfeeda facebook’owego, wpisy, wydarzenia i wiele innych.

hootsiute

 

SocialOomph – narzędzie do planowania kontentu

socialoomph - planowanie contentu

Może strona – www.socialoomph.com – na pierwszy rzut nie zachęca do skorzystania z tego narzędzia ale warto zagłębić się w lekturę tego co potrafi to narzędzie.

Darmowa wersja pozwala planowanie postów tylko na twitterze. Dodatkowo będziemy mogli:

  • ustawić alerty i śledzić słowa kluczowe użyte w publicznych tweetach,
  • zapisać często używane zwroty bądź linki, to pozwoli nam zaoszczędzić sporo czasu przy planowaniu kolejnych postów na twitterze
  • Możemy podpiąć aż 5 kont na twitter.com

W płatnej wersji ($25/miesiąc) będziemy mogli podpiąć jeszcze Facebook (osobiste konto, fanpage, grupy), LinkedIn (profil, grupy, stronę firmową), RSS feeds, blog, Plurk i App.net.

Po więcej informacji zapraszam tu!

SocialOomph lets you load up to 500 unique tweets and the major benefit is that it saves me about 25-30 hours a week, or 100-120 hours per month, of ongoing tweet scheduling! – Jeff Bullas, blogger, author, strategist and speaker.

Planowanie postu, łatwe i intuicyjne jak w pozostałych narzędziach. Można sobie skrócić wyświetlany link ale można też pozostawić orginalny.

socialoomph - planowanie

 

Słyszałem jescze o CoSchedule i Buffer, ale nie miałem okazji skorzystać z tych narzędzi. Mam nadzieje wkrótce zacząć z nich korzystać albo przynajmniej spróbować.

A Wy z jakich narzędzi do planowania postów korzystacie?

BufferCoScheduleHootsuiteKloutplanowanie contentuplanowanie postówSMSMMSocial MediaSocialOomph

Marek Gwóźdź • 3 grudnia 2014


Previous Post

Next Post