Social Media news, Social Media tools, Social Media stats, SMMeasure

Followers – 7 sposobów na to by ich nie stracić

Chyba nie chcesz stracić swoich followers’ów? Dlaczego ktoś marnuje 10 z 140 znaków na twitterze by pokazać swoje emocje? Czy ludzie chcą czytać takie wpisy czy od razu decydują się na to by dać ‚Unfollow’? 

Zadbaj o swoich followersów (obserwujących) na Twitterze

Ludzi irytuje to co piszesz na Twitterze? Jeśli coś z poniższej listy pasuje do Ciebie to chyba powinieneś zmienić sposób tweetowania.

grafika z prdaily.com

 

Dlaczego ludzie natychmiast naciskają unfollow na profilach firm/osób które do tej pory obserwowali? Mam tu 7 sposobów na to jak łatwo stracić swoich obserwujących (followers) i jak temu zapobiec.

  • Twoja ściana na twitterze jest zaśmiecona

Pisząc zaśmiecona mam na myśli to że dodajemy ‚z automatu’ posty na twittera które wcześniej dodawaliśmy na facebooku. Myślicie że ktoś chce drugi raz czytać to samo? Bo jeśli tak myślicie to możecie się zdziwić!

Masz 140 znaków aby zdziałać cuda więc nie wyręczaj się automatem

  • Caps Lock jest twoim przyjacielem

Od czasu do czasu lubię sobie wpisać coś wielkimi literami ale żeby pisać cały czas z CAPS LOCK? 140 znaków krzyku? Jesteś krzykaczem? Nie wydaje mi się!

Uważaj na to co chcesz podkreślić i starannie wybieraj słowa które piszesz wielkimi literami. BOOM

  • W opisie swojego profilu masz słowo #followback

Rzadko zaglądam ludziom po profilach ale jak widzę #followback to od razu mam odruch wymiotny. To że ktoś dodaje Cię do obserwowanych nie znaczy że Ty też musisz go obserwować. Powinieneś obserwować konta które pozwalają Ci się uczyć i rozwijać a nie dlatego że twoja lista obserwujących rośnie!  Dodaj odpowiednie konta do obserwujących a liczba followersów sama wzrośnie.

  • Skrócone adresy URL? Po co?

Goo.gl bit.ly i ow.ly są stworzone po to by skracać Twoje niewyobrażalnie śmiesznie długie adresy url wpisów. Używaj ich a Twoi obserwatorzy będą Ci wdzięczni!

  • ćwierkasz sam do siebie?

Masz konto na Twitterze tylko po to aby się polansować i pisać tylko po to żeby pisać. Ludzie czekają na to że dasz im coś co będą mogli skomentować albo podać dalej, chcą wchodzić w interakcje z Tobą! Zaangażowanie przede wszystkim.

  • #Wszystko #jest #hashtagiem

Życie nie kończy się na #hashtagach. 2 góra 3 #tagi wystarczą na 140 znaków. Hashtag to słowo strategiczne, najważniejsze. ‚#i’ – nigdy takie coś nie powinno pojawić się na twitterze

  • Jesteś fanem subtweetingu?

Jeśli nie znasz się na subtweetingu to pisząc o kimś nie wpisuj jego nazwy. Zazwyczaj jeśli chciałbyś napisać o kimś i ni chciałbyś żeby pojawiło się u niego w powiadomieniach to zamiast „… @MarekGwo …” napisz „… MarekGwo …”

 

A teraz do roboty. Pamiętaj że łatwo jest stracić swoich obserwujących. Nie zmuszaj ich do tego by nacisnęli Ci ‚Unfollowers’

status followers

raport o stanie obserwujących w minionym tygodniu

followersobserwującySMSMMSocial Mediatwitter

Marek Gwóźdź • 25 maja 2014


Previous Post

Next Post