Social Media news, Social Media tools, Social Media stats, SMMeasure

1

Facebook News Feed: Więcej wiadomości od znajomych i stron na News Feed

Celem News Feed’u na Facebooku jest pokazanie każdemu odpowiednich treści w odpowiednim czasie tak, aby nie przegapić historii które są dla nich ważne.

Często w naszym facebookowym News Feed pojawiały się wiadomości od znajomych, z którymi łączyła nas np. ulubiona gra komputerowa lub film.

lets-get-facebook-engaged

Najnowsza aktualizacja News Feeda zwraca uwagę na dwa czynniki które determinują ważność wiadomości w danej chwili.

Factoring in trending topics

Jednym z czynników, które zdecydują o tym czy wiadomość pojawi się wyżej w News Feed jest ‚temat na topie’. Inżynierowie Facebooka chcą aby ludzie zobaczyli hitorie o rzeczach które danego dnia są na topie. Oznacza to tylko tyle, że jeśli znajomy lub dana strona napisze o czymś co w danym dniu zalicza się do gorących tematów to prawdopodobnie zobaczymy tą informację na górze naszego News Feed i zobaczymy ją wcześniej. Badania pokazały że dzięki temu usprawnieniu użytkownicy są skłonni częściej ‚dać lajka’ czy kliknąć w link.

facebook news feed

fot. newsroom.fb.com/

Spojrzenie kiedy ludzie dają like i kiedy komentują

Druga aktualizacja bierze pod uwagę tempo w jakim ludzie dadzą ‚like’ lub komentują dany post. Obecnie jednym z sygnałów na który inżynierowie Facebook.com zwrócili uwagę jest łączna liczba lików pod postem jakie otrzymał. To również wpłynie na pozycję w jakiej znajdzie się dany post w News Feed. Takie sygnały pokażą które posty cieszą się popularnością jak również to którymi postami użytkownicy chcą się podzielić.

[Tweet „Facebook News Feed: Więcej wiadomości od znajomych #facebook #newsfeed”]

Jeżeli post będzie cieszył się dużym zainteresowaniem tuż po publikacji a nie kilka godzin później to będzie to znak żeby w początkowej fazie publikacji pojawił się wyżej w News Feed a w późniejszym czasie niżej.

Zaangażowanie (like/komentarz/udostępnienie) również wpłynie na to czy dany post pojawi się u Nas w News Feed. To jedyny sposób na to by przesiać ‚ziarno od plew’.

Jak to wpłynie na mój fanpage?

Zmiany będą wprowadzane stopniowo. Nie wszystko na raz. W pewnym momencie niektóre fanpage poczują zwiększony zasięg postów czy ilość like’ów. Strony powinny generwoać treści które będą zachęcały czytelników do zaangażowania.

facebooknews feednews feed facebookSMSMMSocial Media

Marek Gwóźdź • 19 września 2014


Previous Post

Next Post

Comments

  1. strona 29 października 2014 - 07:30

    Świetny blog naprawde – duzo sie dowiedziałem

Comments are closed.