Social Media news, Social Media tools, Social Media stats, SMMeasure

Wysyłanie łańcuszka nie ochroni Twojej prywatności na Facebook

Co jakiś czas na swojej tablicy Facebookowej (NewsFeed) widzę jakiś łańcuszek. Od kiedy facebook ogłosił nowe zasady i regulamin kilka osób już wkleiło na swoją tablicę kolejny łańcuszek.

W odpowiedzi na nową politykę Facebooka informuję, że z dniem dzisiejszym 30.11.2014 wszystkie moje dane personalne i fotografie, filmy itd. znajdujące się na Facebook są obiektami moich praw autorskich (zgodnie z Konwencją Berneńską). W celu komercyjnego wykorzystania wszystkich, wyżej wymienionych obiektów praw autorskich, w każdym konkretnym przypadku wymagana jest pisemna zgoda!
FB jest teraz firmą publiczną.
Dlatego też, wszystkim użytkownikom tego portalu społecznościowego, zaleca się umieszczenie na swoich stronach podobnych «powiadomień o prywatności», inaczej (jeżeli powiadomienie nie było opublikowane na stronie chociaż raz), automatycznie pozwala się na dowolne wykorzystanie danych z Waszej strony, Waszych zdjęć i informacji, opublikowanych w wiadomościach na profilu Waszej strony.
Każdy, kto czyta ten tekst może skopiować go na swój profil FB. Dzięki temu będzie chroniony ustawą o prawach autorskich.
art. 190a § 2 kodeksu karnego.
PostScriptum: za radą Bronka publikuję, dzięki za ściągę – zgodnie z sugestią udostępniam ją róznież znajomym.

 

Publikowanie takiej wiadomości NIE zmieni NIC! Poza tym że Wasi znajomi mogą ją polajkować bądź skomentować. Facebook nie zmieni swojej polityki tylko dlatego że Wy umieściliście ten łańcuszek na swojej tablicy.

 

facebookochrona danych osobowych facebookregulamin facebookSMSMMSocial Mediałańcuszek

Marek Gwóźdź • 2 grudnia 2014


Previous Post

Next Post