Social Media news, Social Media tools, Social Media stats, SMMeasure

Nowy sposób na opowiedzenie swojej historii na Instagramie

Od czasu pojawienia się na Instagramie możliwości reklamowania, marketerzy zaczęli dopraszać się o uatrakcyjnienie sposobu pokazywania historii marki. Twierdzą, że doprowadziłoby to do polepszenia wyników ich działalności – możemy przeczytać na blogu Instagrama.

[Tweet „Nowy sposób, by opowiedzieć swoją historię na #Instagram.ie #socialmedia „]

W kwietniu 2012 roku Instagram został odkupiony za ponad 1 mld dolarów. W 2013 roku pojawiła się możliwość umieszczania na nim reklam. Od tego czasu twórcy próbują wznieść się na wyżyny, aby zaproponować marketerom nowszą i bardziej efektywną formę reklamy.

Pięć dni temu na blogu Instagrama pojawiła się informacja o nowym formacie reklamy. Użytkownicy poprzez przesunięcie zdjęcia (max. 4 fotografie) w lewo dojdą do momentu, w którym będą mogli przejść do zewnętrznej strony poprzez naciśnięcie „Learn more”.

Nowy format reklamy został nazwany karuzelową reklamą „Carousel ads”

Dzięki temu unowocześnieniu marki będą mogły przedstawić np. historię powstania produktu na max. 4 zdjęciach, a później odeślą użytkownika do swojej strony internetowej.

Przykładowo: marka odzieżowa może pokazać na czterech fotografiach „od podszewki” jak powstawały spodnie, a efekt końcowy na stronie zewnętrznej. Firma samochodowa będzie mogła zaprezentować różne cechy pojazdu, by na końcu podać link do www, na którym potencjalny klient może obejrzeć najnowszy model.

Póki co nie zaobserwowałem, by jakiekolwiek reklamy pojawiły się w Polsce na tym portalu społecznościowym. Mam jednak nadzieję, że szybko się to zmieni.

A New Way for Brands to Tell Stories on Instagram from Instagram on Vimeo.

fot. techcrunch.com

carousel adsInstagramnowy format reklamy

Marek Gwóźdź • 9 marca 2015


Previous Post

Next Post