Social Media news, Social Media tools, Social Media stats, SMMeasure

Kto straci najwięcej fanów?

Od kilku dni właściciele fanpage’ów dostają od facebooka informacje o zmianach prowadzonych w systemie zliczania fanów.

[Tweet „Kto straci najwięcej fanów? #facebook #fanpage #socialmedia”]

Nie dalej jak dwa tygodnie temu (19 lutego) wszystkie osoby, które mają dostęp do statystyk swoich fanpage’ów otrzymały od Marka informację  następującej treści:

„Niedawno ulepszyliśmy sposób mierzenia liczby osób wyświetlających Twoje posty na urządzeniach mobilnych. Od 19 lutego możesz zauważyć wzrost ogólnego zasięgu postów i liczby wyświetleń.”

Ja na swoich fanpage’ach nie zanotowałem jakiegoś ogólnego wzrostu zasięgu postów, ale u Was może być inaczej.

Dzisiaj portal społecznościowy Zuckerberga wysłał do Nas wiadomość następującej treści:

Niedawno zmieniliśmy sposób liczenia osób lubiących strony. Po 12 marca liczba polubień może się zmniejszyć w związku z usunięciem polubień z nieaktywnych kont na Facebooku.

Twórcy portalu społecznościowego przekonują nas, że są dwie korzyści z usunięcia dobrowolnie dezaktywowanych i upamiętnionych kont na facebooku z licznika fanów na fanpage’u:

Korzyści dla biznesu: usuwanie nieaktywnych kont facebookowych z ‚page audience‚ daje firmom aktualne dane dotyczące ich aktywnych fanów, jak również ułatwia znalezienie osób podobnych do ich fanów przy pomocy narzędzia takiego jak ‚lookalike audiences‚.

Spójność: Możemy już odfiltrować lajki i komentarze generowane przez wyłączone lub upamiętnione konta z poszczególnych wpisów na fanpage’u, więc ta zmiana czuwa nad spójnością danych.

Czego się spodziewać?

– W ciągu najbliższych tygodni administratorzy stron na facebooku mogą zauważyć niewielki spadek liczby fanów na ich stronach, co będzie rezultatem aktualizacji. Warto pamiętać, że usunięci fani to już dawno nieaktywne osoby na portalu Marka Zuckerberga.
– Idąc dalej: wszelkie konta, które były dobrowolnie dezaktywowane i upamiętnione, zostaną usunięte z liczników na fanpage’ach. Jeśli konto nieaktywne zostanie przywrócone do żywych, zostanie ono również dodane do licznika strony jako aktywne.

Już wkrótce dowiemy się, które z fanpage’ów miały najwięcej nieaktywnych fanów. Czy na facebooku Mark zrobi czystki takie jak na Instagramie? (Porządki na Instagramie)

Kto straci najwięcej fanów?

Statystyki face

facebookfanpagestrata fanów

Marek Gwóźdź • 5 marca 2015


Previous Post

Next Post